Kokybės telefono linija: 8-800 10014

Rajono mokiniams – atnaujinti valgiaraščiai

2017-09-21

2017-09-21  d. Kupiškio rajono moksleivių maitintojo UAB  „Pontem“ atsakingi darbuotojai mokyklų bendruomenių, Savivaldybės atstovus pakvietė į popietę, kurios metu pristatė  per vasarą nuveiktus darbus ruošiantis naujiems mokslo metams.

20170921_151632_resized.jpg

Patiekalų naujovės

Į Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijoje surengtą susitikimą atvyko nemažai mokyklų bendruomenių atstovų – direktoriai, tėvai, mokiniai, rajono Savivaldybės vadovai. 

UAB „Pontem“ rinkodaros ir komunikacijos skyriaus vadovė Silva Petrikauskienė pabrėžė, kad po po praėjusių mokslo pabaigojesavivaldybėje  organizuoto susitikimo , kurio aptartos įmonės teikiamos paslaugos, įvyko pasikeitimų, su kuriais ir norima supažindinti.

Maitinimo segmento vadovė  Romana Leleivienė patvirtino, kad darbų atlikta tikrai nemažai: atnaujinti  valgiaraščiai, peržiūrėta, papildyta virtuvės įranga, atlikti patalpų remontai.

Nuo šio rugsėjo pakeisti vaikų maitinimo valgiaraščiai, tad „Pontem“ atstovai norėjo išgirsti mokyklų atstovų nuomonę, pristatyti pasikeitusius teisės aktų keliamus valgiaraščių reikalavimus, numatomus jų pakeitimus nuo ateinančių metų. Apie tai plačiau papasakojo Mitybos skyriaus vadovė Aldona Blyžienė. Pasak jos, iš naujų valgiaraščių išbraukti patiekalai, kurių mokiniai nevalgydavo. „Nuo rugsėjo 1 d. naujame valgiaraštyje, suderintame su visomis atsakingomis institucijomis ir mokykla, jų nebėra, tai – makaronai su dešrelėmis, kukuliai su makaronais, guliašas, ir kti patiekalai, kurių vakai nemėgo.Atsirado kalakutienos, jautienos, įvairesnių salotų, kelių rūšių žemaičių blynų, plovo, varškės kukulių“, – valgiaraščių pasikeitimus vardijo A.Blyžienė

Akcentuota, kad valgiaraščiai sudaromi 15 dienų laikotarpiui. Ne mažiau kaip pusė į valgiaraščius įtrauktų karštų patiekalų pagal vaikų maitinimą reglamentuojančius norminius aktus privalo būti  tausojantys (virti garuose, troškinti) sveikatą. Jei vaikas turi sveikatos problemų, būtina pateikti gydytojo pažymą ir jam bus paruoštas pritaikytas valgiaraštis ir specialai gaminamas maistas. „Kartais vaikai mėgsta tam tikrą patiekalą ir valgiaraštyje jį norėtų matyti dažniau. Noriu pabrėžti, kad tas pats patiekalas per savaitę negali kartotis. Tai numato Vaikų maitinimo organizavimo tvarkos aprašas, kurio turime laikytis. Jei matote, kad vaikai nevalgo vieno ar kito patiekalo, informuokite, visada į tai atsižvelgsime“, – kalbėjo A. Blyžienė.

Mitybos skyriaus vadovė taip pat teigė, kad sumažintas su maistu gaunamų kalorijų skaičius. Priminta ir tai, kad valgyklose ant stalų negali būti druskos, cukraus, pipirų.

 Nauja direktorė

„Pontem“ Šiaurės regiono vadovė Inga Lekstukienė pristatė įmonės valdymo struktūros pokyčius. „Pontem“ Kupiškio skyriui iki šiol vadovavusią Jūratę Radzevičienę pakeitė nauja vadovė – Virginija Dovydienė. J. Radzevičienė toliau dirbs ir bus atsakinga už gamybą.

Nauja direktorė kvietė mokyklų bendruomenių atstovus bendrauti, išsakyti savo pastabas, kritiką.  

Kad išlaikytų dabartinį lygį

Popietės dalyviai galėjo paragauti įvairių atnaujinto valgiaraščio patiekalų. Pristatytos ir kelios naujienos – mitybos specialistės, maisto technologės Ramintos Bogušienės sukurti tausojantys sveikatą patiekalai – orkaitėje kepti varškėčiai ir vištienos kukuliai su morkomis. Juos irgi planuojama įtraukti į valgiaraščius. 

Pakalbintas L. Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos direktorius Virgilijus Žilinskas puikiai įvertino ragautus patiekalus. „Viskas tikrai skanu, reikia tikėtis, kad toks lygis, kokį pamatėme šiandien, bus išlaikytas“, – akcentavo jis.

Alizavos mokyklai vadovaujantis Gintaras Paškauskas teigė, kad per ankstesnį susitikimą „Pontem“ išsakytos pastabos davė rezultatų. „Pirmas pokytis – pasikeitę valgiaraščiai. Tikriausiai pokalbis Savivaldybėje privertė bendrovės atstovus pasitempti atrenkant maisto produktus“, – kalbėjo G. Paškauskas.

Aptarti ir kiti rūpimi klausimai.

Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijoje UAB „Pontem“ organizavo popietę „Papietauk su manimi“.

UAB „Pontem“ Kupiškio skyriui vadovauti paskirta Virginija Dovydienė (kairėje). Dešinėje – Šiaurės regiono vadovė Inga Lekstukienė.

20170921_152117_resized.jpg

Popietės dalyviai degustavo atnaujinto mokinių valgiaraščio patiekalus.

Kontaktai

Vilniuje tel. +370 5 272 72 28, faksas +370 5 272 77 07
El. paštas: info@pontem.lt
Daugiau